Funda Sezgin

Danışman

Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans (Executive MBA) eğitimini, Sabancı Üniversitesi’nde tamamlayan Funda Sezgin, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde almıştır. Aynı zamanda, Dünya Koçluk Federasyonu (ICF)’e akredite “Erickson Coaching International” koçluk okulu mezunudur.

Şirket satın almaları, şirket birleşmeleri, yeniden yapılanma ve şirket kuruluş aşamalarında İnsan Kaynakları uygulamaları ve yönetiminde deneyimlidir. 

Görev aldığı bölgesel roller arasında, Diaverum Renal Sağlık Hizmetleri (Gambro)’da Avrupa Doğu Bölgesi ve Orta Doğu İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve Diaverum Türkiye Yönetim Kurulu Üyeliği ve Trane Klima (Ingersoll Rand)’da Doğu Akdeniz Ülkeleri’nden sorumlu Bölge İnsan Kaynakları Liderliği vardır. Sağlık, teknoloji ve perakende sektörlerinde, aralarında Baxter (Gambro) ve Tesco Kipa'nın da bulunduğu İsveç, İngiliz, Hong Kong ve Amerika kökenli firmalarda insan kaynakları yöneticiliği yapmıştır.

Farklı kültürlerin performans ve yetenek yönetimi, şirket kültürü programlarının oluşturulması, yeni pazarlara yönelik insan kaynakları stratejilerinin geliştirilmesi ve iş yerinde çeşitlilik odaklandığı çalışma alanları arasında yer almaktadır. İş yerinde çeşitililik konusunda, PWN (Professional Women's Network) Global'de, Başkan Yardımcılığı ve Global Yönetim Kurulu Üyeliği'ni sürdürmektedir.