Nihan Çakır

Danışman

Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden 1997 yılında mezun olan Nihan Çakır, eşzamanlı olarak Mimar Sinan Üniversitesi Eğitim Bilimleri fakültesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı.

 

Mezuniyetini takiben, 3 yıl Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde insan kaynakları danışmanı olarak farklı sektörlere hizmet verdi. Ardından EGS Holding’in perakendecilik kolu olan EGS Market’te, onu takip eden yıllarda da Oyak Holding’e ait OYPA Mağazaları’nda insan kaynakları ve eğitim departmanlarında görev aldı.

 

Hizmet sektöründe çalışmalarına Hillside Beach Club ve Blue Waters Club'da İnsan Kaynakları Müdürü, Amara World Hotels İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam eden Çakır; insan kaynakları süreçlerinin kurulumu ve yapılandırması konularında farklı görevler üstlenerek, liderlik yaptı. Ayrıca ISO Kalite Yönetim Sistemleri de dahil olmak üzere, eğitim ve insan kaynakları sistemlerinin kurulumu ve işletilmesi konularında çalıştı.

 

2010 yılından bu yana Soysal’da Soysal Perakende Okulu Müdürü olarak görev yapan Çakır; ICF onaylı Adler International Learning (ACPC) programını ve yine ICF onaylı İz Koçluk ‘Eğitim- Öğrenci Koçluğu’ eğitimlerini ve ayrıca, Gestalt Terapi Uygulayıcılığı Eğitimi’ni de tamamlamış, halen Varoluşçu Akademi’de ‘Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi’ne devam etmektedir. Halen İnsan Kaynakları ve Eğitim danışmanlığı yapmakta, eğitim vermektedir.